دسته‌بندی نشده

آیا این بهترین راه برای ساخت وب سایت است؟


در نظر گرفتن استفاده از WordPress.com برای ایجاد وب سایت خود? بررسی عملی WordPress.com ما به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا بهترین راه حل برای نیازهای شما است یا خیر.

ما همچنین به شما کمک می‌کنیم تا جایگاه WordPress.com را در فضای سازنده وب‌سایت در مقایسه با ابزارهای دیگر، مانند Wix و Squarespace، درک کنید.

در طول مسیر، در مورد نحوه استفاده از پلتفرم، مزایا و معایب آن صحبت خواهیم کرد و جزئیات قیمت گذاری بسیار مهم را خلاصه خواهیم کرد.

بررسی WordPress.com

معرفی WordPress.com

وردپرس است نیروگاه پشت بسیاری از سایت ها این یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که به شما امکان می دهد تمام پست های وبلاگ، صفحات، رسانه ها و سایر داده ها را در یک پلت فرم ذخیره کنید. در کل، وردپرس 42.9 درصد از کل وب سایت ها را در اختیار دارد در اینترنت.

اکثر مردم 🧑 با استفاده از نرم افزار متن باز وردپرس و نصب آن روی وردپرس استفاده می کنند میزبانی وب خودشان.

در حالی که این رویکرد به شما انعطاف‌پذیری زیادی می‌دهد، اما نکته منفی این است که شما مسئول نگهداری، به‌روزرسانی و ایمن‌سازی سایت خود هستید.

WordPress.com راه دیگری را برای دسترسی به انعطاف پذیری نرم افزار وردپرس در اختیار شما قرار می دهد، اما بیشتر در قالب «وب سایت ساز».

صفحه اصلی WordPress.com.

همانند سازندگان وب سایت مانند Wix و Squarespace، ایجاد یک وب سایت با WordPress.com به سادگی ثبت نام برای یک حساب کاربری است. WordPress.com همچنین تمام امور نگهداری و غیره را برای شما انجام می دهد، که کارها را بسیار ساده تر از ایجاد نصب وردپرس خود میزبانی می کند.

اما در عین حال، طرح پولی WordPress.com Pro به شما امکان دسترسی به بیشتر انعطاف پذیری نرم افزار وردپرس را می دهد. شما می توانید هر یک از هزاران “تم” را برای سفارشی کردن طراحی سایت خود نصب کنید و همچنین می توانید به ده ها هزار “پلاگین” برای افزودن ویژگی های جدید به سایت خود دسترسی داشته باشید.

👉 اگر می خواهید در مورد این تفاوت بیشتر بدانید، می توانید بخوانید مقایسه کامل WordPress.com ما با وردپرس خود میزبان. با این حال، در بررسی WordPress.com خود، بیشتر بر روی نحوه انطباق WordPress.com با سایر راه حل های سازنده وب سایت، مانند Squarespace، Wix و Bluehost Website Builder تمرکز خواهیم کرد.

بررسی WordPress.com: چگونه کار می کند (و هزینه آن چقدر است)

بیایید بررسی عملی WordPress.com خود را در ابتدا با نحوه ایجاد و مدیریت سایت های خود شروع کنیم.

🌐 اضافه کردن و مدیریت سایت ها

چند راه برای ایجاد یک سایت جدید وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید به خریدها صفحه نمایه خود را کلیک کنید ایجاد سایت دکمه:

دکمه ایجاد سایت در صفحه نمایه خریدها.

این شما را از طریق یک جادوگر راهنمایی می کند که به شما کمک می کند دامنه و هدفی را برای سایت خود انتخاب کنید:

صفحه نمایش هدف سایت WordPress.com در جادوگر راه اندازی.

این گزینه ها اساسا شما را به صفحات وبلاگ، صفحه های ویرایش یا لیست محصولات در سایت خود می برد. بخشی از این فرآیند با گردش کار ساختمان تلاقی می‌کند، و بعداً بیشتر به آن خواهیم پرداخت. صرف نظر از این، پس از تکمیل جادوگر، می توانید سایت های خود را مدیریت کنید.

شما این کار را از سایت های من صفحه نمایش، و هر وب سایت برای حساب شما گزینه هایی برای کار با پست ها، صفحات، رسانه ها، نظرات و موارد دیگر خواهد داشت:

داشبورد WordPress.com

یک چک لیست راه‌اندازی خوب برای کار وجود دارد که می‌تواند هم برای کاربران تازه کار و هم برای کاربران قدیمی مفید باشد. هدفمند بودن سخت است، به خصوص اگر از نسخه های دیگر وردپرس آمده باشید، اما در مقایسه با فضای مربعی یا Wix، احتمالاً تعجب خواهید کرد که چگونه به سایت خود و پانل های ویرایش آن دسترسی پیدا کنید. این در ابتدا شهودی ترین نیست، و تمام این نیازها یک دکمه بزرگ است که شما را به صفحه ویرایش می برد.

🏗️ ساخت سایت و محتوا

در عوض، شما باید آن را شکار کنید ویرایش سایت گزینه در صفحه اصلی من → پیوندهای سریع زیر منو:

پیوند ویرایش سایت در داشبورد WordPress.com.

این شما را به یک صفحه ویرایش می رساند، این یک سازنده بصری کشیدن و رها کردن است:

ویرایشگر بلاک WordPress.com.

به‌طور پیش‌فرض، هر گزینه در منوهای مخفی قرار دارد که با استفاده از نوار ابزار بالا، آن‌ها را تغییر می‌دهید. لیستی از بلوک های موجود را در زیر آبی پیدا خواهید کرد به علاوه آیکون…

نوار کناری انتخاب بلوک در WordPress.com.

… و برخی تنظیمات خاص برای بلوک انتخاب شده در سمت راست. همچنین برخی از گزینه های زمینه قالب بندی برای هر بلوک موجود است:

نوار کناری ویرایشگر، تنظیمات بلوک فعلی را نشان می دهد.

هنگامی که رابطه بین هر پانل را درک کردید، می توانید سایت خود را در کمترین زمان جمع کنید. در مقایسه با سایر سازندگان سایت با این حال، متوجه خواهید شد که محتوای آموزنده زیادی وجود ندارد.

برای مثال، راهنماها، درخواست‌ها و موارد دیگر را برای سازندگان دیگر می‌بینید تا به شما در قرار دادن و سازماندهی عناصر محتوایتان کمک کنند. این موضوع با WordPress.com برجسته نیست – یک موضوع رایج.

🎨 تم

در مورد آن، گزینه هایی برای تغییر تم کلی خود در ویرایشگر Block پیدا نخواهید کرد. در عوض، شما باید به ظاهر → مضامین صفحه در داشبورد شما:

داشبورد تم ها در WordPress.com.

این به شما این امکان را می دهد که با چند کلیک تم خود را پیدا کرده و تغییر دهید. این یک سیستم ساده است که به شما امکان می دهد تم جدید را در عرض چند ثانیه پیش نمایش و فعال کنید:

پیش نمایش یک تم در WordPress.com.

ما این رویکرد را نسبت به سایر سازندگان سایت دوست داریم، اگرچه امیدواریم در آینده شاهد یکپارچگی بیشتر بین انتخاب موضوع و ویرایش سایت خود باشیم. در حال حاضر، این دو جنبه از یکدیگر جدا هستند، که نباید اینطور باشد.

🔌 اضافه کردن پلاگین ها و قابلیت های اضافی

مانند Wix بازار برنامه خود را دارد، و Squarespace یک کتابخانه افزونه ارائه می دهد، WordPress.com از افزونه ها برای تقویت عملکرد خود استفاده می کند. این بهترین دسته است:

کتابخانه پلاگین WordPress.com.

در واقع، شما گزینه های پلاگین برای Elementor، Yoast SEO، Contact Form 7 و بسیاری دیگر را خواهید یافت. قطعات اصلی وردپرس:

مجموعه ای از افزونه های رایگان در WordPress.com

این باعث می‌شود وردپرس راهی انعطاف‌پذیرتر برای ساخت، سفارشی‌سازی و اجرای سایت شما باشد. برخلاف برخی دیگر از پلتفرم‌های سازنده سایت در بازار، می‌توانید از منابع خارجی و شخص ثالث استفاده کنید و با همان پایه کدی که میلیون‌ها سایت دیگر را نیرو می‌دهد، کار کنید.

کل پلتفرم نسبت به رقبا بازتر به نظر می رسد، و همچنین به این معنی است که اکوسیستم غنی از راه حل های رایگان و ممتاز تقریباً برای هر نیازی وجود دارد.

💰 قیمت WordPress.com

مانند سایر سازندگان وب سایت، WordPress.com یک لایه رایگان را به عنوان بخشی از خود ارائه می دهد طرح های قیمت گذاری. این یک راه خوب برای آزمایش بیشتر ویژگی ها و عملکردها است، اما با محدودیت های متعددی همراه است:

 • شما نمی توانید از یک نام دامنه سفارشی استفاده کنید.
 • شما نمی توانید به تم ها و افزونه های سفارشی دسترسی داشته باشید.
 • هیچ امکانی برای فروش محصولات از سایت شما وجود ندارد.
 • هیچ ابزار SEO در دسترس نیست.

در واقع، عملکردی که لایه رایگان فاقد آن است برای اکثر وب سایت ها ضروری است، بنابراین شما یک وبلاگ با شکوه دریافت می کنید که حتی در مقایسه با نصب اولیه وردپرس خود میزبانی شده کم رنگ است.

شما باید بین چهار سطح مختلف انتخاب کنید که درجات مختلفی از عملکرد را ارائه می دهند:

 • شخصی. 4 دلار در ماه به شما یک دامنه رایگان به مدت یک سال، توانایی جمع آوری پرداخت ها، و تبلیغات WordPress.com را از سایت شما حذف می کند.
 • حق بیمه. دو برابر قیمت (با 8 دلار در ماه) مضامین ممتاز، توانایی آپلود ویدیوها، ادغام گوگل آنالیتیکس و راهی برای کسب درآمد تبلیغاتی از سایت شما را اضافه می کند.
 • کسب و کار. با پرداخت 25 دلار در ماه، می توانید افزونه هایی را برای کمک به ادغام ویژگی های بیشتر در سایت خود نصب کنید. همچنین از سایت پشتیبان‌گیری خودکار، ویژگی‌های پیشرفته SEO و دسترسی به پایگاه داده و سایت خود با استفاده از پروتکل انتقال فایل امن (SFTP) دریافت می‌کنید.
 • تجارت الکترونیک. این ردیف 45 دلاری در هر ماه، کل تجربه WordPress.com را به شما می دهد. علاوه بر همه چیز در سطوح دیگر، می‌توانید پرداخت‌ها را در کشورهای بیشتری بپذیرید، با شرکت‌های حمل‌ونقل برتر ادغام شوید و به گزینه‌های طراحی ممتاز بیشتری دسترسی داشته باشید.

این مدل قیمت گذاری در مقایسه با سایر صفحه سازها یک کیسه ترکیبی است. به عنوان مثال، ما WordPress.com را به Wix ترجیح می دهیم. هفت طبقات مختلف. Bluehost سه طرح ارائه می دهد که هستند ارزان تر از WordPress.com برای اکثر سناریوهای رایج وب سایت. مدل قیمت گذاری Squarespace بیشتر با WordPress.com قابل مقایسه است. ویژگی ها و عملکردهای خوبی در سراسر برنامه ها پخش می شود، اما تقریباً دو برابر قیمت در بیشتر موارد بر اساس هر طرح.

یکی از نکات مثبت اصلی WordPress.com این است که شما همچنین به افزونه‌های ممتازی دسترسی پیدا می‌کنید که در مقایسه با سایر کتابخانه‌های افزونه از رقبا یک قدم بالاتر هستند. این به نظر من ارزش چند دلار اضافی در ماه را دارد و از جهات مختلف سایت شما را شارژ می کند.

👍👎 بررسی WordPress.com: مزایا و معایب

طرفداران

این یک اسپویل نیست که بگوییم ما فکر می کنیم موارد مثبت WordPress.com بسیار بیشتر از موارد منفی است. در واقع، این مکان خوبی برای شروع است، زیرا راه‌های زیادی وجود دارد که سازنده وب‌سایت از دیگر پلتفرم‌ها پیشی می‌گیرد:

 • ویرایشگر بلاک جدید وردپرس یکی از جنبه هایی است که WordPress.com را وارد عصر مدرن ساخت وب می کند. همچنین این چیزی است که قبل از ورود آن را پشت سر رقابت قرار داده است. با این حال، اکنون این یک سنگ بنای فوق العاده برای پلتفرم است.
 • با توجه به توانایی استفاده از تم ها و افزونه ها برای بهبود ظاهر و احساس سایت خود، انعطاف پذیری فوق العاده ای در اختیار دارید. شما می توانید عملا هر پلاگین یا تم وردپرس را نصب کنید. به این ترتیب، به نظر نمی رسد که در یک سازنده همه کاره هستید، و در مقابل، پلتفرم های دیگر می توانند خفه کننده و محدود کننده باشند.
 • قیمت گذاری ساده و رقابتی در مقایسه با رقابت مستقیم است.

منفی

با این حال، هیچ پلتفرمی نمی تواند کامل باشد. به این ترتیب، چند نکته منفی وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم:

 • در حالی که این یک معامله شکن بزرگ نیست، قیمت WordPress.com چندان دور از سایر سیستم عامل ها نیست. این امر به ویژه در صورتی صادق است که تم ها و افزونه های برتر را انتخاب کنید (که اغلب ایده خوبی است).
 • اگر می‌خواهید برخی از گزینه‌های WordPress.com را بیابید، به‌ویژه زمانی که سایت خود را ویرایش می‌کنید، باید در اطراف جستجو کنید. علاوه بر این، هنگام انجام کارهای بعدی، جهت گیری زیادی وجود ندارد. Squarespace و Wix آموزش های جامعی ارائه می دهند، و وردپرس تقریباً به نظر می رسد که شما از قبل باید پلتفرم را درک کنید، که ممکن است اینطور نباشد.

در کل، این اشکالات ممکن است برای سوق دادن شما به یک رقیب در دراز مدت کافی نباشد. با این حال، آنها در ابتدا می توانند مانعی برای شما باشند و ممکن است باعث شوند زود تسلیم شوید.

آیا باید WordPress.com را نسبت به سایر سازندگان وب سایت انتخاب کنید؟

به نظر ما، 🙋‍♀️ WordPress.com در مقایسه با Squarespace و همکاران ارزش بسیار خوبی دارد. اگر سطوح پرداخت با امکانات کامل را انتخاب کنید و آنها را با هم مقایسه کنید، هیچ تفاوت عملکردی بین هر پلتفرم وجود ندارد. همه آنها به شما اجازه می دهند وب سایتی را بسازید، سفارشی کنید، مدیریت کنید و اجرا کنید که به همان خوبی گزینه های خود میزبانی شده را اجرا می کند.

حتی قیمت هم عمدتاً معامله بهتری نسبت به بقیه است. در بیشتر موارد، برای هر چیزی که WordPress.com ارائه می دهد، کمتر از رقبا پرداخت می کنید. به عنوان یک سازنده وب سایت، WordPress.com بمب است – و ما این را در رقابت های موجود توصیه می کنیم.

نتیجه گیری 🏁

اگر می خواهید وب سایت خود را منتشر کنید، وردپرس باید پلتفرم مورد علاقه شما باشد. با این حال، شما همچنین باید بین وردپرس خود میزبان و همه کاره تصمیم بگیرید WordPress.com سایت ساز در حالی که آنها نام یکسان و ویژگی های بسیاری دارند، آنها دو جانور متفاوت هستند.

بهتر است WordPress.com را با آن مقایسه کنید Wix، فضای مربعی، و سایر سازندگان مستقل. با توجه به این، نتیجه این بررسی WordPress.com این است که این یک راه حل درجه یک است که به شما انعطاف پذیری، مقیاس پذیری و گزینه های سفارشی سازی فراوانی می دهد. علاوه بر این، در پلن‌های سطح بالاتر، می‌توانید با پلاگین‌ها و تم‌های ممتاز کار کنید، بدون اینکه دردسر مدیریت سرور و میزبانی را نداشته باشید.

آیا با بررسی WordPress.com ما موافق هستید، و اگر نه، چرا؟ بیایید در بخش نظرات زیر در مورد آن بحث کنیم!

فراموش نکنید که به دوره کرش ما در مورد افزایش سرعت سایت وردپرس خود بپیوندید. با برخی اصلاحات ساده، می توانید زمان بارگذاری خود را حتی 50 تا 80 درصد کاهش دهید:

یا گفتگو را در ما شروع کنید گروه فیس بوک برای متخصصان وردپرس. پاسخ ها را بیابید، نکاتی را به اشتراک بگذارید و از دیگر کارشناسان وردپرس کمک بگیرید. اکنون بپیوندید (رایگان است)!منبع

لطفا به این محتوا امتیاز دهید

 
 

 

 

0 / 5

رتبه صفحه شما:

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Translate »