افزونه هاوردپرس

راهنمای آسان فرم تماس 7 برای مبتدیان


اکثر وب سایت ها به راهی برای دسترسی مشتریان، مشتریان بالقوه یا خوانندگان معمولی نیاز دارند. می‌توانید تمی بخرید که یک صفحه تماس سفارشی داخلی دارد، یا سعی کنید خودتان یک صفحه تماس را کدنویسی کنید، اما این گزینه‌ها معمولاً پرهزینه یا پیچیده هستند. شما برای آن وقت ندارید – که ما را به فرم تماس 7 می برد.

فرم تماس 7 چیست؟

Contact Form 7 یک افزونه رایگان وردپرس است که می توانید از آن برای ایجاد انواع فرم های تماس برای وب سایت خود استفاده کنید. این افزونه نه تنها رایگان است، بلکه کد کوتاه سفارشی برای هر فرم تماسی که ایجاد می کنید، اضافه کردن فرم های تماس خود را به هر پست، صفحه یا منطقه ویجت آسان می کند.

ما آنقدر این افزونه را دوست داریم که عملاً هر تم WPExplorer از آن پشتیبانی می کند، حتی پوسته پرفروش وردپرس ما جمع. و دیگر توسعه دهندگان موافق هستند، زیرا برای یافتن موضوعی که با آن سازگار نیست سخت تحت فشار خواهید بود.

چرا فرم تماس 7 را انتخاب کنید؟

بنابراین اکنون که می دانید فرم تماس 7 چیست، ممکن است سوال بعدی شما این باشد که چرا این افزونه؟ هزاران چیز عالی وجود دارد پلاگین فرم تماس برای انتخاب، پس چه چیزی فرم تماس 7 را به انتخاب مناسب تبدیل می کند؟

خوب اول، این است رایگان – همانطور که در هیچ نسخه پریمیوم وجود ندارد. بنابراین در مقایسه با سایر پلاگین‌های فرم «رایگان»، تعداد زیادی فروش بالا را در داشبورد اصلی مشاهده نخواهید کرد که واقعاً خوب است. این نیز است قابل تنظیم. همچنین راه‌های آسانی برای تغییر فرم‌ها با پارامترهای موجود یا با کمی CSS وجود دارد. و همانطور که اشاره کردیم، این است سازگار با طیف گسترده‌ای از تم‌های رایگان و ممتاز، بنابراین اگر تصمیم بگیرید که بعداً موضوع خود را تغییر دهید، فرم‌های تماس شما باید کاربردی باقی بمانند.

با روشن شدن این موضوع، بیایید نگاهی به نحوه استفاده از فرم تماس 7 در سایت وردپرس خود بیاندازیم.

نحوه شروع با فرم تماس 7

فرم تماس 7

نصب آسان است. فقط به حرکت کنید افزونه ها > افزودن جدید و از گزینه Search برای یافتن افزونه Contact Form 7 استفاده کنید. افزونه را نصب و فعال کنید.

پس از فعال شدن، باید یک آیتم منوی شیک و شیک “تماس” را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید تا به صفحه مدیریت فرم تماس اصلی خود بروید.

فرم تماس 7 نصب و راه اندازی

نویسندگان افزونه به اندازه کافی خوب بودند که برخی از اطلاعات مفید را در داشبورد گنجانده بودند – هرزمان خواستید این اعلان را رد کنید. به‌طور پیش‌فرض، نمونه‌ای از «فرم تماس 1» نیز در انتظار شما خواهد بود. توصیه می کنیم این فرم را حذف کنید تا بتوانید از ابتدا شروع کنید.

برای ایجاد اولین فرم تماس خود، جدید را اضافه کنید. وقتی فرم تماس شما باز می شود، گزینه های زیادی را خواهید دید. نترسید – قول می دهم آسان است.

ابتدا یک کادر در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. اینجاست که می توانید نام فرم خود را تغییر دهید. توصیه می‌کنیم فرم را چیزی نامگذاری کنید که برای هدف آن منطقی باشد – مانند مکان یا نحوه استفاده از آن.

اکنون به سراغ تنظیمات موجود بروید. این تب به برگه را مرور می کنیم.

تنظیمات فرم

فرم تماس 7 تنظیمات فرم

تب Form جایی است که در واقع فرم تماس خود را می سازید. فرم تماس 7 از برچسب های مختلفی برای افزودن بخش های مختلف فرم استفاده می کند. فرم تماس پیش‌فرض شامل فیلدهای نام، ایمیل، موضوع، پیام و دکمه ارسال است.

به حذف یک فیلد به سادگی کد خود را از فرم حذف می کند.

به اضافه کردن یک فیلد فقط روی هر یک از برچسب های موجود کلیک کنید تا کد را در بخش فرم خود وارد کنید. یک پنجره باز می شود تا بتوانید اطلاعات مربوطه را قبل از درج تایید کنید.

می‌توانید برچسب‌هایی را برای متن، ایمیل، URL، تلفن، شماره، تاریخ، ناحیه متن، منوی کشویی، کادرهای انتخاب، دکمه‌های رادیویی، پذیرش (مثلا شرایط)، آزمون، آپلود فایل و دکمه ارسال، ایجاد کنید.

تنظیمات ایمیل

فرم تماس 7 تنظیمات ایمیل

اینجاست که می‌توانید در ایمیلی که هنگام ارسال فرم‌های تماس توسط کاربران دریافت می‌کنید، تغییراتی ایجاد کنید. به طور پیش فرض این افزونه از آدرس ایمیل مدیر سایت شما استفاده می کند، اما شما به راحتی می توانید آن را به یک ایمیل پشتیبانی یا چندین آدرس ایمیل تغییر دهید.

همچنین، اگر می‌خواهید تگ‌های سفارشی را به فرم خود اضافه کنید، حتماً قطعه کد کوتاه تولید شده را به متن پیام اضافه کنید. اگر آن بیت کد را جای‌گذاری نکنید، پاسخ‌هایی را که کاربران برای آن فیلد ارسال می‌کنند، دریافت نخواهید کرد.

گزینه Mail 2 به شما امکان می دهد یک پاسخگوی خودکار ایجاد کنید که به کاربر اجازه می دهد پیام خود را دریافت کرده باشد. یا اگر می‌خواهید ایمیل دیگری به گیرندگان مختلف ارسال کنید، می‌توان از آن استفاده کرد. شاید بخواهید ایمیل هایی با اطلاعات فرم تماس کامل دریافت کنید، اما فقط می خواهید کارکنان پشتیبانی شما ایمیل هایی با یک یا دو فیلد دریافت کنند. راه های مختلفی برای استفاده از این ویژگی وجود دارد.

تنظیمات پیام ها

فرم تماس 7 تنظیمات پیام

پیام های نمایش داده شده به کاربران را برای انواع وظایف تکمیل شده (یا ناقص) ویرایش کنید. می‌توانید پیام‌های سفارشی‌سازی شده برای رویدادهایی مانند ارسال موفق تماس، خطاهای اعتبارسنجی، قالب‌بندی نادرست و موارد دیگر ایجاد کنید.

تنظیمات اضافی

فرم تماس 7 تنظیمات اضافی

آخرین برگه تنظیمات اضافی به شما امکان می دهد گزینه های مختلف داخلی را فقط برای مشترکین، حالت نمایشی (بنابراین هیچ ایمیلی ارسال نشود)، تأیید پذیرش، گزینه های ذخیره پیام و موارد دیگر را فعال کنید. می توانید بیشتر مشاهده کنید تنظیمات اضافی فرم تماس 7 در اسناد خود

پس از اتمام ویرایش، مطمئن شوید که تغییرات خود را ذخیره کرده اید.

با استفاده از فرم شما

فرم تماس 7 کد کوتاه

پس از تکمیل فرم تماس و آماده استفاده، می‌توانید کد کوتاه فرم را برای درج در صفحه، پست، ناحیه ویجت و غیره کپی کنید. برجسته شده است). باید چیزی شبیه این باشد:

[contact-form-7 id="330" title="Contact Page"]

یا اگر از صفحه‌ساز مانند WPBakery یا Elementor استفاده می‌کنید، می‌توانید به سادگی از ماژول سازنده فرم تماس 7 مرتبط برای انتخاب و درج فرم خود در صفحه استفاده کنید.

فرم تماس 7 ماژول WPBakery

فرم تماس 7 نکات پیشرفته

اکنون اگر می خواهید، می توانید با فرم تماس 7 با کمی کد سفارشی واقعاً جذاب شوید. در اینجا چند ترفند مورد علاقه من وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد یک فرم تماس موثر برای وب سایت خود استفاده کنید.

متن نگهدارنده مکان

متن نگهدارنده مکان

شاید نمی‌خواهید سرفصل‌هایی در فیلدهای فرم‌های خود داشته باشید، یا شاید بخواهید متنی اضافه کنید تا به کاربران نشان دهید که چه چیزی را باید در یک فایل خاص وارد کنند. افزودن مکان نگهدار آسان است، فقط برچسب ها را از فیلدهای خود حذف کنید، سپس متن دلخواه خود را با نقل قول به انتهای کد خود در داخل پرانتز مربع اضافه کنید:

[text* your-name "Your Name"]

فیلدهای ورودی تمام عرض

فیلدهای ورودی تمام عرض

من شخصاً دوست ندارم که فیلدهای متنی پیش فرض آنقدر کوتاه هستند. دو راه برای تغییر عرض یک فیلد متنی وجود دارد. راه تقلب این است که به سادگی عرض طول کاراکتر مورد نظر خود را به کد آن فیلد در بخش فرم اضافه کنید. بنابراین اگر میدانی با عرض کامل با فضایی برای 300 کاراکتر می‌خواهید، 300 کاراکتر را اضافه کنید و به دنبال آن یک بک اسلش مانند زیر اضافه کنید:

[text* your-name 300/ "Your Name"]

اگر می خواهید این کار را به روش صحیح انجام دهید، باید کد زیر را به شیوه نامه CSS خود اضافه کنید:

input.wpcf7-text { width: 100%; }

اما این همه فیلدهای متنی فرم تماس 7 را در کل نصب وردپرس شما تحت تأثیر قرار می دهد.

اگر از صفحه‌ساز WPBakery استفاده می‌کنید، می‌توانید این گزینه را حل کنید و یک ردیف خاص را در یک پست یا صفحه خاص هدف قرار دهید، بنابراین فقط یک فرم تماس ایزوله سبک است. ابتدا روی ردیف کلیک کنید و یک شناسه ردیف سفارشی اضافه کنید. سپس ذخیره کنید.

فرم تماس 7 افزودن شناسه ردیف

سپس روی نماد چرخ دنده درست بالای قسمت محتوای اصلی پست یا صفحه خود کلیک کنید و #YOUR-ROW-ID و سپس کد CSS ذکر شده در بالا را تایپ کنید.

فرم تماس 7 افزودن صفحه CSS

فیلدهای ورودی کنار هم

فیلدهای ورودی کنار هم

یکی دیگر از ترفندهای منظم این است که زمینه های خود را در کنار هم اضافه کنید. فکر می کنم این فرم تماس را فوق العاده تمیز و حرفه ای نگه می دارد. برای انجام این کار با قالب وردپرس Total ما کار را برای شما آسان کرده ایم و یک کلاس سفارشی اضافه کرده ایم. فقط کلاس=”one/half” را به تگ های p خود اضافه کنید مانند:

<p class="one-half first">[text* your-name "Your Name"]</p>

<p class="one-half">[email* your-email "Your Email"]</p>

<p>[textarea your-message]</p>

<p>[submit "Submit Form"]</p>

توجه داشته باشید: این نکته به طور خاص برای کاربران تم Total است، اما سایر تم ها ممکن است دارای استایل مشابهی باشند.

برچسب های ایمیل فانتزی

گاهی اوقات شما به اطلاعات بیشتری نسبت به ارسال کاربر نیاز دارید. این جایی است که فرم تماس 7 است برچسب های ایمیل ویژه به کار بیاید با استفاده از آنها می توانید مهرهای زمان ایمیل، آدرس IP ارسال، شناسه یا عنوان پست حاوی فرم تماس و موارد دیگر را اضافه کنید. همه این ابزارها می توانند به شما کمک کنند تا فرم های ارسالی خود را سازماندهی کنید.

درباره فرم تماس 7 بیشتر بدانید

برای راهنمایی بیشتر در مورد استفاده از فرم تماس 7 لطفاً به آنها مراجعه کنید مستندات. در اینجا توضیحات مفصلی در مورد برچسب های مختلف و توانایی آنها، نکات مفید از نویسندگان افزونه و مقالات مفید در مورد عیب یابی اگر به دلایلی افزونه برای شما کار نمی کند، خواهید دید.

فرم تماس 7 یکی از بهترین افزونه های رایگان موجود است و یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد فرم های تماس در هر وب سایت وردپرسی است. امیدواریم این راهنما مفید بوده باشد، اما اگر سؤالی دارید یا می خواهید نظرات خود را در مورد فرم تماس 7 به اشتراک بگذارید، لطفاً نظر خود را در زیر با ما در میان بگذارید!منبع

لطفا به این محتوا امتیاز دهید

 
 

 

 

0 / 5

رتبه صفحه شما:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Translate »