سئو

نکات برتر سئو کسب و کار وردپرس


بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) موضوع گسترده ای است و زمانی که به عنوان یک کسب و کار جدید یا صاحب وب سایت شروع به کار می کنید، می تواند کمی سخت به نظر برسد. اما نگران نباشید! در این مقاله، سئو را به چند بخش کلیدی تقسیم کرده ایم تا بتوانیم آن را مدیریت کنیم. بیا یک نگاهی بیندازیم!

یک افزونه SEO خوب نصب کنید

استفاده از افزونه سئو برای بهینه سازی محتوا در وب سایت وردپرسی شما ضروری است. آنها تعداد زیادی ویژگی عالی برای کمک به سایت شما در شروع رتبه بندی ارائه می دهند. خوشبختانه تعداد زیادی افزونه سئو رایگان (و پریمیوم) برای کمک به بهبود موقعیت صفحات و پست های شما در موتورهای جستجو وجود دارد.

Yoast SEO

Yoast SEO

روی هم رفته Yoast SEO محبوب ترین و شناخته شده ترین افزونه وردپرس موجود است. این راه حل رایگان به شما امکان کنترل بسیاری از عوامل مهم سئو مانند عناوین و ابرداده های خود، نقشه های سایت XML، خرده نان، پیوندهای دائمی، پیوندهای اجتماعی و موارد دیگر را می دهد (که می توانید به طور کامل در مورد آنها بیاموزید. راهنمای SEO Yoast).

Yoast SEO Post Meta

Yoast SEO همچنین به شما امکان می دهد کلمه کلیدی تمرکز را مشخص کنید. به این ترتیب شما واقعا می توانید یک قطعه خاص از محتوا را برای رتبه بندی کلمات کلیدی با ارزش بالا بهینه کنید. Yoast به شما نشان می دهد که آیا از کلمه کلیدی به اندازه کافی و در مکان های مناسب استفاده کرده اید یا خیر. همچنین به شما توصیه می کند که چه کاری می توانید برای بهبود محتوای خود انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که سایت شما شانسی برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص خود دارد.

سئوی محلی

Yoast Local

اگر یک کسب‌وکار محلی با مکان‌های فیزیکی دارید، باید افزونه Yoast’s Local SEO for WordPress را نیز نصب کنید. یا به همان اندازه، انتخاب کنید سئوی محلی Yoast برای WooCommerce اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک را در کنار فروشگاه آجر و ملات خود راه اندازی می کنید.

وقتی تو بهینه سازی برای سئوی محلی شما جستجوهایی را که از نظر جغرافیایی نزدیک به منطقه خود هستند هدف قرار می دهید. این می تواند به شما کمک کند تا در موتورهای جستجو برای جستجوهای محلی رتبه بندی کنید (مانند «بهترین بستنی فروشی در شهر نیویورک»)، و همچنین به شما امکان می دهد به راحتی نقشه های گوگل، اطلاعات تماس، مکان یاب فروشگاه و زمان باز شدن را در وب سایت وردپرس خود وارد کنید. .

تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دهید

تحقیق کلمات کلیدی برای مشاغل جدید ضروری است. پس از اینکه مشخص کردید چه چیزی را می فروشید و به چه کسی می فروشید، تعیین اینکه مشتریان یا مشتریان بالقوه شما به دنبال چه چیزی هستند، بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر یک مغازه لباس فروشی در دنور هستید که در مراسم عروسی تخصص دارد، احتمالاً می خواهید برای “لباس عروسی دنور” یا “از کجا لباس عروسی در دنور بخرید” و موارد مشابه رتبه بندی کنید.

با انجام این کار می توانید محتوایی را برای وب سایت خود با تمرکز بر این کلمات کلیدی بنویسید. اگر «بهترین راهنمای خرید لباس عروس در دنور» را بنویسید، سایت شما شانس خوبی برای رتبه بندی برای این شرایط دارد. در نتیجه، وقتی شخصی با استفاده از این کلمات کلیدی جستجو می کند، با سایت شما در موتورهای جستجو مواجه می شود.

Google Keyword Planner

اما بخشی از یک استراتژی کلمه کلیدی خوب، استفاده از ترکیبی از تغییرات و پشتیبانی از کلمات کلیدی است. با Google Keyword Planner شما می توانید به سرعت تعیین کنید که از چه کلمات کلیدی باید در پست های خود استفاده کنید. این ابزار محبوب به شما امکان می دهد کلمات کلیدی مرتبط با تجارت خود را تایپ کنید. سپس برنامه ریز اطلاعات مهمی در مورد تعداد افرادی که کلمات کلیدی انتخابی شما را جستجو می کنند ارائه می دهد.

به طور مشابه، Google Keyword Planner توجه شما را به کلمات و عبارات مرتبطی که جستجو می‌شوند و مرتبط با کلمه کلیدی اصلی شما هستند، جلب می‌کند. سپس باید سعی کنید و از آنها در محتوای خود استفاده کنید تا به سایت خود کمک کنید تا برای انواع کلمات کلیدی محبوبی که با جایگاه شما سازگار هستند رتبه بندی کند.

Ubersuggest ابزار کلیدواژه

شما همچنین می توانید از ابزارهای رایگان مانند Ubersuggest برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط حتی بیشتر یا Google Trends برای کشف کلمات کلیدی جدید/پرطرفدار در منطقه خود. اینها ابزارهای عالی هستند که شما (یا نویسندگان وبلاگتان) می‌توانید بدون نیاز به ورود به حساب Google خود، از آن‌ها استفاده کنید.

لینک سازی را جدی بگیرید

لینک بیلدینگ عامل مهمی در الگوریتم گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها است. بنابراین مطمئن شوید که هر دو لینک به سایت خود اضافه می کنید داخلی و خارجی. با گذشت زمان پیوندها به صورت ارگانیک به وجود می آیند، اما به عنوان یک کسب و کار جدید باید تلاش کنید تا چگونه در ابتدا پیوندهایی برای وب سایت خود به دست آورید.

لینک های داخلی

لینک های داخلی

پیوندهای داخلی برای صفحات یا پست های دیگر در وب سایت شما هستند. به عنوان مثال اگر زمانی که پیوندی به سئو وردپرس این یک پیوند داخلی به صفحه ای در وب سایت خودمان است که در مورد سئو وردپرس صحبت می کند.

افزودن لینک های داخلی به سایت شما راهی آسان برای کمک به بهبود موقعیت شما در موتورهای جستجو است. پیوندهای داخلی جستجوی سایت شما را برای جستجو و رتبه بندی محتوا برای گوگل آسان می کند. پیوندهای داخلی همچنین یافتن محتوا را برای بازدیدکنندگان شما آسان می کند و می تواند به افزایش زمان صرف شده در سایت شما کمک کند.

هنگام ایجاد مقالات یا صفحات در وب سایت خود به یاد داشته باشید که به پست ها یا صفحات مرتبط دیگر پیوند دهید. علاوه بر این، مطمئن شوید که از پیوندهای داخلی برای راهنمایی کاربران به مهمترین صفحات خود استفاده کنید. به عنوان مثال، از صفحه اصلی خود باید به صفحاتی پیوند دهید که می خواهید بازدیدکنندگان بعدی در آنجا بروند (در صفحه اصلی WPExplorer خود ما به مقالات اصلی خود که فکر می کنیم مفیدتر هستند و همچنین به جدیدترین پست های خود پیوند می دهیم).

هر جا که پیوند دادن صفحات و پست ها منطقی است، از این فرصت برای افزودن لینک های داخلی به وب سایت وردپرس خود استفاده کنید.

لینک های بک لینک

لینک های خارجی

لینک های خارجی از وب سایت های شخص ثالث که به محتوای شما لینک می دهند، بک لینک نامیده می شوند. در مقایسه با پیوندهای داخلی، مطمئنا ایجاد آنها دشوارتر است. دریافت بک لینک به وب سایت خود از سایت های مرتبط و معتبر بسیار مهم است. با پیوند پیوند، گوگل متوجه می شود که سایت شما مهم است و این می تواند به رتبه سایت شما در نتایج جستجو کمک کند.

یک راه عالی برای ایجاد لینک به سایت شما ارسال پست مهمان در سایت های دیگر است. با سایت‌های دیگر در جایگاه خود، مشاغل مشابه، مجله‌های آنلاین صنعتی و سایت‌های خبری، و هر وب‌سایت مرتبط دیگری که می‌توانید پیدا کنید، تماس بگیرید. با نوشتن پست های مهمان برای این سایت ها می توانید پیوندی به سایت خود بگذارید.

یک وبلاگ اضافه کنید

وبلاگ وردپرس

وقت گذاشتن و تلاش برای یک وبلاگ راه اندازی کنید برای کسب و کار شما می تواند مزایای زیادی داشته باشد. موتورهای جستجو دوست دارند ببینند که یک وب سایت دائماً به روز می شود و به آن اضافه می شود. ارسال مقالات روزانه یا هفتگی وبلاگ به شما کمک می کند این کادر را علامت بزنید.

یک وبلاگ همچنین به سایت شما اجازه می دهد تا محتوای کلی، منابع ترافیک ایجاد کند و در نهایت رشد کند. افزودن محتوای جالب و ارزشمند باعث جذب بازدیدکنندگان جدید و تشویق کاربران مکرر می شود. استفاده از انواع رسانه‌ها مانند ویدئو، پادکست و وبینار را برای جذب مخاطبان مختلف در نظر بگیرید. ترافیک وبلاگ شما نه تنها برای کسب و کار شما مفید است، بلکه افزایش تعداد بازدیدکنندگان به رتبه بندی موتورهای جستجو برای کسب و کار جدید شما کمک می کند.

در نهایت، مطمئن شوید که برای موضوعات جدید پست های جدید بنویسید. شما محتوای تکراری نمی خواهید. به جای آن، روی هر پست وبلاگ حول یک کلمه کلیدی متفاوت تمرکز کنید. این به سایت شما امکان می دهد برای کلمات کلیدی مختلف رتبه بندی کند و در نتیجه به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کند. هرچه محتوای جالب و متنوع تری ارسال کنید، احتمال ارتباط شما با کاربران جدید بیشتر می شود.

عملکرد سایت خود را بهینه کنید

مطمئن شوید که وب سایت وردپرس شما در بالاترین سطح ممکن کار می کند. موتورهای جستجو عواملی مانند بهینه سازی تصویر و سرعت سایت در نظر گرفته شود. بنابراین بهینه سازی عملکرد کلی سایت خود راه دیگری است که می توانید سایت خود را برای موتورهای جستجو بهبود بخشید.

نظارت بر سرعت سایت

نظارت بر سرعت سایت

گوگل در سایت هایی که به سرعت بارگذاری می شوند و تجربه کاربری یکپارچه ای را ارائه می دهند لبخند می زند. بنابراین اگر سایت شما زمان بارگذاری سریع ندارد، این می تواند موقعیت شما را در موتورهای جستجو به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

اگر مطمئن نیستید که سایت شما چقدر خوب کار می کند، ممکن است بخواهید از یک ابزار رایگان برای استراحت استفاده کنید. یکی از گزینه های عالی این است ابزار Pingdom. نسخه رایگان این سرویس مدیریت عملکرد وب سایت ممتاز، در میان سایر کاربردها، به شما این امکان را می دهد که سرعت بارگذاری سایت خود را به سرعت آزمایش کنید. همچنین گزارش‌های دقیقی تولید می‌کند تا به شما کمک کند بفهمید چه نوع محتوایی سرعت سایت شما را کند می‌کند و چه کاری می‌توانید برای بهبود زمان بارگذاری انجام دهید. کاربران ممتاز همچنین می‌توانند سرعت صفحه شما را به صورت مداوم کنترل کنند و همچنین اعلان‌های بلادرنگ مربوط به خرابی را دریافت کنند.

ابزار عالی دیگر God ole است Google PageSpeed ​​Insights. این ابزار سایت شما را با استفاده از a تجزیه و تحلیل می کند نمایه سازی موبایل اول رویکرد – به این معنی که عملکرد سایت شما را بر اساس دستگاه های تلفن همراه قبل از دسکتاپ بررسی می کند. مشابه Pingdom، Google PageSpeed ​​Insights همچنین “فرصت هایی” را برای بهبود سرعت سایت شما فراهم می کند.

سرعت سایت خود را بهبود بخشید

چند راه آسان برای بهبود سرعت سایت شما وجود دارد. بدیهی است که ابزارهای سرعت صفحه گزارش شده را در نظر بگیرید، اما چند ترفند وجود دارد که می توانید صرف نظر از آن انجام دهید.

ابتدا به دقت نگاه کنید موضوع و خدمات میزبانی شما استفاده می کنید یک تم مدرن و سریع بارگیری می شود، مانند تم خودمان قالب وردپرس کل بلافاصله موتورهای جستجو را تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند رتبه سایت شما را کسب کند.

ارائه دهنده هاست وردپرس مدیریت شده wpengine

استفاده از یک میزبان وب با کیفیت بالا به همان اندازه مهم است. با میزبانی این ضرب المثل قدیمی “شما آنچه را که برای آن پول می پردازید دریافت می کنید” قطعا درست است. اگر می توانید آن را بپردازید، همیشه یک شرکت میزبان وردپرس با مدیریت بالا مانند WP Engine را انتخاب کنید. این سرویس میزبانی ویژه وردپرس دارای سابقه قابل توجهی است و زمان بارگذاری سریع را برای وب سایت های متعددی که میزبانی می کنند ارائه می دهد.

از دیگر نکات مهم برای بهبود سرعت سایت شما می توان به نصب چند افزونه مختلف در وب سایت وردپرسی خود اشاره کرد. استفاده از a را در نظر بگیرید افزونه کش، یک افزونه بهینه سازی تصویر، و الف پلاگین بار تنبل. همه اینها می تواند عملکرد سایت شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند که مورد توجه موتورهای جستجو قرار بگیرید.

سایت خود را برای موبایل مناسب کنید

سایت خود را برای موبایل مناسب کنید

اگر می خواهید وب سایت وردپرس شما در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد، داشتن یک پوسته واکنش گرا برای موبایل عامل مهم دیگری است. امروزه خرید تمی که برای موبایل آماده نیست تقریبا غیرممکن است.

اگر مطمئن نیستید، فقط بررسی کنید. گوشی یا تبلت خود را بیرون بیاورید و از سایت خود دیدن کنید. شما همچنین می توانید از این نکات استفاده کنید سایت خود را موبایل پسند کنید. بسته به جایگاه سایت خود، ممکن است بخواهید روی آن تمرکز کنید AMP برای وردپرس. به طور خلاصه، AMP (صفحات موبایلی تسریع شده) به شما این امکان را می دهد که بارگذاری سریعتر و نسخه های ساده شده صفحات خود (با حافظه پنهان، HTML کمتر، بدون جاوا اسکریپت و غیره) را در دستگاه های تلفن همراه نمایش دهید. اگر وبلاگ شما بخش مهمی از وب سایت شما است، AMP می تواند ایده خوبی برای شما باشد.

Google PageSpeed ​​Insights

همانطور که قبلا ذکر شد، برای بررسی عملکرد سایت خود در تلفن همراه، گوگل را بررسی کنید بینش سرعت صفحه ابزار به سادگی وب‌سایت خود را تایپ کنید تا Google به شما امتیازی از 100 را برای عملکرد موبایلی سایت شما و توصیه‌هایی در مورد بهبود آن‌ها به شما می‌دهد.

ایده های نهایی برای سئو کسب و کار جدید

بسیاری از کسب و کارها، به خصوص زمانی که تازه شروع به کار کرده اند، زمان لازم برای اختصاص دادن به سئو را ندارند. اگر اینطور است و شما بودجه لازم را برای آن دارید، منطقی است که یک متخصص سئو را برای بهینه سازی وب سایت خود بیاورید.

وقتی سعی می‌کنید یک کسب‌وکار یا فردی مناسب سئو را پیدا کنید، توصیه‌هایی را از اطراف بپرسید. همیشه سعی کنید با مشتریان قبلی که با آنها کار کرده اند صحبت کنید، فقط توصیفات را نخوانید. و از هر گونه ادعای بیش از حد خودداری کنید. اگر آنها چیزی را وعده می دهند که بیش از حد خوب است که واقعیت داشته باشد، احتمالاً چنین است!

استخدام یک متخصص سئو می تواند راهی عالی برای یک کسب و کار جدید باشد تا راه خود را به موتورهای جستجو آغاز کند. فقط مطمئن شوید که قبل از استخدام به دقت تحقیق کنید.

وب سایت وردپرسی شما به چه حوزه ای از سئو نیاز دارد تا بر روی آن تمرکز کند؟ لطفا نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید…منبع

لطفا به این محتوا امتیاز دهید

 
 

 

 

0 / 5

رتبه صفحه شما:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Translate »