تجارت الکترونیک

نحوه ردیابی موقعیت مکانی شخصی از طریق نقشه های گوگل


اگر می‌خواهید با استفاده از Google Maps شخصی را ردیابی کنید، چند نکته وجود دارد که باید از قبل بدانید. ابتدا مطمئن شوید که نام و آدرس کامل آنها را در دسترس دارید تا بتوانید آن را در کادر جستجوی نقشه وارد کنید. دوم، مطمئن شوید که شخص مورد نظر شما از آخرین نسخه استفاده می کند نقشه های گوگل تا داده های ردیابی شما دقیق باشد. در نهایت، به خاطر داشته باشید که Google Maps همیشه اطلاعات موقعیت مکانی دقیق را ارائه نمی دهد – برای مثال، اگر شخص مورد نظر شما موقعیت مکانی خود را پنهان می کند یا اگر تلفن او خاموش است. از این نکات برای به دست آوردن دقیق ترین نتایج ممکن هنگام ردیابی شخصی با استفاده از Google Maps استفاده کنید!

وارد Google Maps شوید

برای ردیابی موقعیت مکانی شخصی از طریق Google Maps، وارد نقشه شوید و روی نام یا آدرس آن شخص کلیک کنید. سپس می توانید موقعیت فعلی آنها را روی نقشه مشاهده کنید و همچنین حرکت ها و تغییرات اخیر در مکان آنها را مشاهده کنید.

روی تب “دارایی ها” در بالای صفحه کلیک کنید

در پانل دارایی ها، روی نقشه های گوگل کلیک کنید
در سمت چپ صفحه، روی «نمای کلی» کلیک کنید.
در پانل نمای کلی، در بخش «ویژگی‌های نقشه»، روی «طول و عرض جغرافیایی» کلیک کنید.
در پانل موقعیت مکانی، در زیر “Latitude”، عرض جغرافیایی جایی که می خواهید شخص را ردیابی کنید تایپ کنید
در زیر «طول جغرافیایی»، طول جغرافیایی جایی که می‌خواهید شخص را ردیابی کنید تایپ کنید
برای اضافه کردن یک نقطه جدید، روی علامت مثبت آبی در کنار “Latitude” کلیک کنید
برای اضافه کردن یک نقطه جدید، روی علامت مثبت آبی در کنار “طول جغرافیایی” کلیک کنید
نام نقطه را تایپ کنید (مثلا Lat1) و روی OK کلیک کنید
برای مشاهده مختصات هر یک از نقاط، دوبار کلیک کنید

بخش وبلاگ:

اگر می‌خواهید موقعیت مکانی شخصی را از طریق Google Maps ردیابی کنید، چند مرحله وجود دارد که باید انجام دهید. ابتدا Google Maps را باز کنید و روی “Assets” در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید. از اینجا «Google Maps» را انتخاب کنید و سپس روی «نمای کلی» در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. در قسمت “MapFeatures”، روی “Latitude & Longitude” کلیک کنید و سپس طول و عرض جغرافیایی شخصی را که می خواهید ردیابی کنید تایپ کنید. در مرحله بعد، با کلیک بر روی علامت مثبت آبی در کنار “Latitude” و سپس کلیک کردن بر روی علامت مثبت آبی در کنار “طول جغرافیایی” یک نقطه اضافه کنید. نام نقطه را وارد کنید (مثلا Lat1) و سپس بر روی OK کلیک کنید. در نهایت روی هر یک از نقاط دوبار کلیک کنید تا مختصات آن را مشاهده کنید.

“افراد” را از لیست سمت چپ انتخاب کنید

Google Maps می تواند ابزار بسیار مفیدی برای یافتن راه خود باشد. با ردیابی موقعیت مکانی افراد، می توانید بدون نیاز به صحبت کردن با آنها، مکان او را بررسی کنید.

برای ردیابی موقعیت مکانی شخصی با استفاده از Google Maps، این مراحل را دنبال کنید:

1. برنامه Google Maps را در تلفن یا رایانه خود باز کنید.
2. روی دکمه «نقشه» در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.
3. در نوار “جستجو” در بالای صفحه، نام یا آدرس شخص را تایپ کنید.
4. روی نشانگری که با مکان آنها مطابقت دارد ضربه بزنید.
5. در بخش «اطلاعات»، فهرستی از جزئیات مربوط به مکان فعلی آنها، مانند مختصات طول و عرض جغرافیایی، سرعت و ارتفاع را خواهید دید.

در بخش «هنگام وجود»، به «در صورت تقاضا» بروید

اگر می‌خواهید موقعیت مکانی شخصی را در Google Maps ردیابی کنید، باید به حالت «در صورت تقاضا» بروید. این به شما امکان می دهد تا زمانی که از برنامه استفاده می کنند مکان فعلی آنها را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید در صورت تغییر مکان آنها یک اعلان تنظیم کنید تا مجبور نباشید دائماً برنامه را بررسی کنید.

برای تغییر حالت “در صورت تقاضا”:

1. نقشه های گوگل را باز کنید و نقشه ای را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

2. روی سه خط در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید (یا بیشتر را از نوار منو انتخاب کنید).

3. در بخش «هنگام حضور»، به «در صورت تقاضا» بروید.

4. اگر می‌خواهید هنگام تغییر مکان شخصی، اعلان‌هایی دریافت کنید، روی «افزودن این شخص» ضربه بزنید و نام یا شناسه حساب Google او را وارد کنید.

نام شخص را وارد کنید و روی “جستجو” کلیک کنید

ردیابی موقعیت مکانی مکان فعلی خود را باز کرده و نمایش می دهد. در گوشه سمت چپ بالای نقشه، نماد “پین” را مشاهده خواهید کرد. روی این کلیک کنید تا پین را به نقشه خود اضافه کنید.
برای ردیابی موقعیت مکانی شخصی در طول زمان، Google Maps را باز کنید و “Maps Timeline” را در منوی اصلی انتخاب کنید. در سمت چپ صفحه، یک جدول زمانی ساعتی با لیستی از پین ها در کنار آن خواهید دید. پین‌ها زمان‌های مختلفی را نشان می‌دهند که در طی آن می‌توانید مکان شخص را ردیابی کنید. برای شروع ردیابی یک پین خاص، روی آن کلیک کنید.
Google Maps هر بار که در یک ساعت گذشته در محدوده نقشه شما حرکت می کند، موقعیت مکانی افراد را ردیابی می کند. اگر می‌خواهید ردیابی موقعیت مکانی شخصی را متوقف کنید، آن پین را انتخاب کنید و روی «توقف ردیابی» در سمت راست صفحه کلیک کنید.

نقشه مکان فعلی آنها را نشان می دهد و یک نقطه آبی نشان می دهد که آنها در حال حاضر کجا هستند

-برای ردیابی دقیق‌تر موقعیت مکانی شخصی، تب مکان‌ها را در برنامه Google Maps باز کنید و از منوی کشویی «ردیابی این شخص» را انتخاب کنید. آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را وارد کرده و روی «ردیابی» کلیک کنید. Google هر بار که شخص جابجا می شود یک اعلان ایمیل برای شما ارسال می کند و همچنین نقشه را با مکان جدید او به روز می کند.منبع

لطفا به این محتوا امتیاز دهید

 
 

 

 

0 / 5

رتبه صفحه شما:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Translate »