افزونه هاسئو

Matt Mullenweg Push را برای پلاگین های Canonical تجدید می کند


در طول روز مشارکت کننده WordCamp ایالات متحده در این آخر هفته، مت مولنوگ منتشر شده یک فراخوان مجدد برای وردپرس تیم‌ها را به اتخاذ رویکرد اول پلاگین هنگام توسعه ویژگی‌های جدید برای هسته بپردازد. او مفهوم پلاگین های متعارف را احیا کرد، اولین بار در سال 2009 به جامعه وردپرس معرفی شد به عنوان وسیله ای برای ارائه ویژگی های اختیاری به کاربران با سطح اطمینان بالاتر از افزونه های معمولی:

افزونه‌های متعارف، افزونه‌هایی هستند که توسط جامعه توسعه یافته‌اند (چند توسعه‌دهنده، نه فقط یک نفر) و محبوب‌ترین درخواست‌های عملکردی را با اجرای عالی پاسخ می‌دهند. این افزونه ها GPL هستند و در مخزن WordPress.org زندگی می کنند و در ارتباط نزدیک با هسته وردپرس توسعه می یابند. یک رابطه بسیار قوی بین هسته و این افزونه ها وجود خواهد داشت که تضمین می کند الف) کد افزونه ایمن و بهترین نمونه ممکن از استانداردهای کدنویسی است، و ب) نسخه های جدید وردپرس در برابر این افزونه ها قبل از انتشار آزمایش می شوند. اطمینان از سازگاری صفحه‌ای در بخش افزونه‌ها در مدیر وردپرس وجود دارد که این افزونه‌های متعارف را به عنوان نوعی تضمین انتخاب ویرایشگر یا تأیید شده نشان می‌دهد. این افزونه ها از نظر سازگاری، امنیت و پشتیبانی، یک توسعه واقعی برای هسته وردپرس خواهند بود.

جن مایلو – پلاگین های متعارف (چه چیزی بگویید؟)

این فهرست پلاگین های وردپرس تنها یک پلاگین با عبور از 60000 (در زمان انتشار) فاصله دارد. برخلاف ایده پلاگین های متعارف، دایرکتوری رسمی از نظر انتظاراتی که کاربران از نویسندگان افزونه ها می توانند داشته باشند، همچنان مانند غرب وحشی است. Mullenweg چندین سناریو پلاگین را ذکر کرد که برای کاربران ایده‌آل نیستند – مانند یک پلاگین که توسط یک شرکت کنترل می‌شود و در حال تکامل بیشتر به سمت یک نسخه حرفه‌ای یا حذف عملکرد رایگان قبلی و قرار دادن آن در پشت ارتقاء است.

پلاگین های متعارف به منظور ارائه یک جایگزین قابل اعتماد برای افزونه هایی هستند که در آن انگیزه های نویسندگان ممکن است کاربران را در اولویت قرار ندهد. همچنین راهی برای مشارکت‌کنندگان اصلی فراهم می‌کند تا تقاضا برای ویژگی‌هایی را که می‌خواهند در وردپرس قرار دهند، نشان دهند. چند پروژه مانند MP6، گوتنبرگ و REST API این مسیر را به سمت هسته طی کرده اند.

ما در حال رسیدن به نقطه‌ای هستیم که هسته اصلی باید بیشتر تحریریه باشد و به ویژگی‌هایی که گاهی اوقات به صورت موقت وارد می‌شوند، «نه» بگوید، و امیدوارم که تیم‌های Make بیشتر از این به عنوان فرصتی برای تأثیرگذاری بر آینده وردپرس استفاده کنند. مولنوگ گفت: یک رویکرد اول پلاگین که به آنها لوکس توسعه سریع‌تر و چرخه‌های انتشار (به جای سه بار در سال)، هزینه بازبینی کمتر، و مسیری برای وارد شدن به هسته در صورت موفقیت پلاگین را می‌دهد.

من بسیار آگاه هستم که وقتی افراد قصد دارند چیزی در هسته داشته باشند، یک “نه” یا “حالا نه” می تواند ناامید کننده باشد و گاهی اوقات فشار مصنوعی برای وارد کردن چیزی قبل از آماده شدن ایجاد می کند، همانطور که معتقدم با REST API در این اتفاق افتاد. WP 4.4.”

در یک مرتبط پست که الهام‌بخش بحث‌های جدید در مورد پلاگین‌های متعارف بود، مولن‌ویگ به پیشنهاد پیش‌فرض WebP بحث‌برانگیز که اخیرا اعتراضات جدیدی دریافت کرد از توسعه دهندگان اصلی وردپرس. مشارکت کنندگان با تب و تاب کار کرده اند تا رویکرد خود را به موقع برای 6.1 تجدید نظر کنند.

Mullenweg این ویژگی‌های جدید را به عنوان یک کاندیدای اصلی برای مسیر پلاگین متعارف توصیه می‌کند و پیشنهاد می‌کند که زمان بیشتری برای بلوغ اکوسیستم اطراف WebP می‌دهد:

من علاقه مند به پشتیبانی از فرمت‌های جدید و بهبود عملکرد هستم، اما فکر می‌کنم این تغییر که به‌طور پیش‌فرض برای کاربران در هنگام ارتقا به 6.1 اعمال می‌شود، در حال حاضر بسیار مناسب است، از جمله با برخی از تعامل‌های نامطلوب سیستم‌عامل‌ها در اطراف webp (و HEIC! ) فایل ها.

من خوشحالم که از کار برای فایل‌های webp و HEIC پشتیبانی می‌کنیم تا در هسته‌ی خود باقی بمانند، زیرا ما باید در مورد آنچه می‌پذیریم و با آن کار می‌کنیم آزاد باشیم، اما نه با تغییر تبدیل همه چیز به webp هنگام آپلود JPEG.

تیم عملکرد قصد دارد بحث کند این در چت برنامه ریزی شده فردا. هنوز مشخص نیست که آیا تلاش‌های اخیر WebP به‌طور پیش‌فرض در وضعیت پلاگین متعارف قرار می‌گیرد یا ممکن است بخشی از آن همچنان در نسخه 6.1 قرار بگیرد.

پاسخ‌ها به فراخوان برای افزونه‌های متعارف بیشتر متفاوت بود، زیرا برخی بلافاصله متوجه افزایش بار روی نگه‌دارنده‌های این افزونه‌ها شدند.

جان براون، توسعه‌دهنده وردپرس گفت: WP فقط باید بر بیزاری خود از ویژگی‌های اختیاری غلبه کند. «ویژگی هایی که می توان فعال/غیرفعال کرد. «تصمیم‌ها نه گزینه‌ها» در مورد ساده نگه‌داشتن کارها برای کاربران، یک اخلاق عالی است، اما به نظر می‌رسد که با Gutenberg UX از پنجره بیرون انداخته شده است، و هنگام بحث درباره اضافه کردن گزینه‌های ساده ساده به صفحه تنظیمات به بدیهیات تبدیل شده است.

Timothy Jacobs، مشارکت‌کننده تحت حمایت iThemes گفت که لزوماً از افزودن گزینه‌های بیشتر به Core پشتیبانی نمی‌کند، اما فکر می‌کند که افزونه‌های متعارف می‌توانند به روشی مشابه گزینه‌ها ارائه شوند.

جیکوبز گفت: «این بدان معنا نیست که رابط کاربری باید فقط از طریق دایرکتوری افزونه ها برای چیزی که می خواهید جستجو کند. افزونه‌های متعارف ممکن است در یک رابط کاربری «شبیه تنظیمات» در معرض دید قرار گیرند. من فکر می‌کنم روش‌های Import کمی در منوی Tools پنهان هستند، اما شاید چیزی شبیه به آن.”

Torsten Landsiedel مشارکت کننده اصلی گفت: تفاوت بین پلاگین های متعارف و ویژگی پلاگین ها واضح نیست. وجه تمایز ممکن است این باشد که پلاگین های متعارف شامل آنهایی هستند که ممکن است هرگز به هسته تعلق نداشته باشند اما همچنان برای کاربران مهم هستند.

Landsiedel گفت: «به نظر می رسد که افزونه «واردکننده وردپرس» می تواند یک افزونه متعارف باشد. مطمئن نیستم که آیا این نمونه خوبی برای یک پلاگین *پررونق* است. از تصاویر برجسته پشتیبانی نمی کند، با تعداد زیادی پست/رسانه و غیره مبارزه می کند.

«افزونه مفید Health Check با افرادی که از دستشان کمک می کنند مبارزه می کند.

«چگونه می‌توانیم از دریافت نکردن مشارکت‌کنندگان کافی آن افزونه‌ها (به هر نامی) جلوگیری کنیم؟ من فکر می‌کنم واردکننده ابزار بسیار مهمی است، اما در هسته ضروری نیست (در صورت نیاز می‌توانم آن را نصب کنم، اشکالی ندارد) – اما باید کار کند و در حال حاضر به خوبی کار نمی‌کند. اما من علاقه زیادی از طرف انجمن توسعه دهندگان برای کمک به رفع این مشکل نمی بینم (شاید به این دلیل که آنها از WP CLI استفاده می کنند و به این افزونه اهمیت نمی دهند؟)”

کالین استوارت، مشارکت‌کننده اصلی وردپرس، گفت که اگرچه او موافق است که ویژگی‌ها به عنوان افزونه‌ها ابتدا برای ویژگی‌های جدید مفید هستند، اما برای گنجاندن در هسته به معیاری بسیار بهتر از «موفقیت فراری» نیاز دارد.

استوارت می‌گوید: «برخی ویژگی‌ها برای پایداری مهم هستند و از کاربران در برابر مشکلاتی محافظت می‌کنند که چندین بار در طول عمر وب‌سایت آن‌ها سردرد ایجاد می‌کنند، اما این چیزی نیست که کاربران فکر کنند آن را در مخزن افزونه جستجو کنند یا در هنگام مشاهده آن را نصب کنند». «بازگشت یک ویژگی است، مانند Site Health، Privacy Export/Erase و مواردی از این قبیل.

«فرآیند تصمیم گیری رسمی برای پیشنهادات فوق العاده مفید خواهد بود. این موضوع اکنون به طور مرتب مطرح می شود.»

Mullenweg نزدیک به دوجین ایده برای پلاگین‌های متعارفی که تیم‌های Make می‌توانند در نظر بگیرند، ارائه کرد و پیشنهاد کرد که خود تیم‌ها احتمالاً می‌توانند ایده‌های بهتری ارائه دهند. تصور همه این ویژگی های جدید در بازی، مانند یک رنسانس نوآوری در مدیر است. این یک چشم‌انداز هیجان‌انگیز است که می‌تواند به نفع کاربران وردپرس باشد، به شرطی که افزونه‌ها به گونه‌ای برجسته شوند که استفاده از آنها آسان باشد. نظر دهندگان اولیه این ایده نگرانی های موجهی را در مورد کمبود نگهدارنده ایجاد می کنند، زیرا تاریخ نشان می دهد که پشتیبانی از برخی از افزونه های متعارف موجود تا حدودی ناقص است.

«امیدوارم در روز مشارکت‌کننده و فراتر از آن، بحثی را در مورد اینکه چگونه می‌توانیم از افزونه‌ها برای افزایش سرعت تکامل وردپرس بهتر استفاده کنیم، سبک هسته‌ای، سریع، و با نظرات خود را حفظ کنیم و این کار را در حالی که به ایده‌ها و آزمایش‌های بیشتر «بله» می‌گوییم، انجام دهیم، ایجاد کند. مولنوگ گفت.منبع

لطفا به این محتوا امتیاز دهید

 
 

 

 

0 / 5

رتبه صفحه شما:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Translate »