دیزاینوردپرس

Kerning، Tracking و Leading چیست؟


آیا در مورد کرنینگ، ردیابی و پیشروی فکر می کنید؟ طراحان بسیار جزئیات گرا هستند. ما اهمیت فضا را در طراحی می دانیم، به خصوص وقتی که با تایپوگرافی سروکار داریم. و شما می توانید یاد بگیرید که چگونه فاصله کار خود را با مطالعه برخی از اصطلاحات اولیه تایپوگرافی تنظیم کنید.

یک دقیقه دارید؟ با دنبال کردن همراه با درس های سریع ما، بر این اصطلاحات مسلط شوید! در این ویدیو در مورد کرنینگ، ردیابی و رهبری بیشتر بیاموزید کانال یوتیوب Envato Tuts+:


کرنینگ در تایپوگرافی چیست؟

بنابراین، کرنینگ در تایپوگرافی چیست؟ تعریف هسته در تایپوگرافی هم یک اصطلاح است و هم یک فرآیند. این نه تنها به فاصله بین دو حرف اشاره دارد، بلکه به عنوان فرآیند تنظیم دستی این فاصله ها نیز تعریف می شود. از Kerning در هنگام تنظیم لوگوها، سرفصل ها و ترکیبات تایپوگرافی بهترین استفاده است.

کرنینگ چیست - تعریفکرنینگ چیست - تعریفکرنینگ چیست - تعریف

هدف از کرنینگ داشتن فاصله مساوی بین دو کاراکتر است تا کلمه پایانی متعادل و یکسان به نظر برسد. بیشتر حروف‌نویسی‌ها با یک هسته‌گذاری بین کاراکترهای خاص طراحی می‌شوند، اما برخی به‌طور پیش‌فرض هسته‌گذاری نمی‌شوند.» مربی لورا کیونگ.

آیا علاقه مند به یادگیری نحوه انجام کرنینگ در نرم افزارهای مختلف هستید؟ این منابع برای شما هستند:

ردیابی در تایپوگرافی چیست؟

حالا بیایید در مورد آنچه که در تایپوگرافی ردیابی می شود صحبت کنیم. همچنین به عنوان “فاصله بین حروف“، ردیابی به فاصله کلی حروف (و نه فقط دو کاراکتر) اشاره دارد، که به شما امکان می دهد فاصله ها را در هر متنی به طور یکنواخت تنظیم کنید.

ردیابی چیست - تعریفردیابی چیست - تعریفردیابی چیست - تعریف

“برخلاف هسته‌گذاری، ردیابی کاراکتر برای کل کلمه یا کاراکترها به طور کلی اعمال می‌شود. بسته به فونت، ممکن است لازم باشد فضای افقی را به یک بلوک از متن اضافه کنید تا شکستگی‌های خط را برطرف کنید و از پارگی‌های عجیب و غریب، یتیم‌ها جلوگیری کنید. و بیوه ها نکته کلیدی در مورد نوع ردیابی یافتن یک تعادل خوب استمربی لورا کیونگ.

اگر می‌خواهید درباره تعریف ردیابی تایپوگرافی، ردیابی در مقابل پیشرو، و سایر اصطلاحات طراحی بیشتر بخوانید، این مقالات را بررسی کنید:

پیشرو در تایپوگرافی چیست؟

در آخر، بیایید در مورد پیشرو در تایپوگرافی بیاموزیم. برای افزودن فضای بیشتر بین خطوط یک پاراگراف، باید آن را تنظیم کنید منتهی شدن. برای جلوه دو فاصله سریع یا برای خوانایی بیشتر، عدد را افزایش دهید.

چه چیزی پیشرو است - تعریفچه چیزی پیشرو است - تعریفچه چیزی پیشرو است - تعریف

Lead فاصله بین چند خط متن را تعیین می کند. این تضمین می کند که خطوط با هم تماس ندارند و فضای کافی برای خواندن راحت خطوط وجود دارد. مربی لورا کیونگ.

نکته

بستگی به نوع حروفی دارد که متن را با آن تایپ می کنید، اما به عنوان یک قانون کلی، هرچه تایپ فیس تیره تر باشد، بیشتر به پیشرو نیاز دارید.

درباره تعریف پیشرو در تایپوگرافی و نحوه انجام آن در نرم افزارهای مختلف بیشتر بدانید:

بهترین منبع فونت های ممتاز را کشف کنید

آیا شما یک طراح گرافیک هستید که دائماً به دنبال فونت های جدید هستید؟ آیا فونت های موجود در جعبه ابزار شما برای پروژه های شما کار نمی کنند؟ آیا از دیدن و استفاده مکرر از همان فونت های قدیمی خسته شده اید؟ سپس عناصر Envato راه حلی است که به دنبال آن هستید!

این بازار مبتنی بر اشتراک به شما ارائه می دهد هزاران فونت ممتاز با دانلود نامحدود هر تعداد که می خواهید امتحان کنید و دانلود کنید! همه چیز برای یک گنجانده شده است هزینه ماهانه ثابتو بهترین بخش: این یک اشتراک بدون کراوات است، به این معنی که هر زمان که بخواهید می توانید از آن انصراف دهید.

در اینجا تعدادی از پرفروش ترین فونت های برتر Envato Elements آورده شده است! از طریق گالری اسلاید کنید و مطمئن شوید که فونت های بیشتری را از این کتابخانه باورنکردنی کشف کرده اید!

30000 فونت ممتاز را از Envato Elements کاوش کنید

درباره تایپوگرافی بیشتر بدانید

در اینجا ما به تعریف ردیابی تایپوگرافی، تعریف هسته در تایپوگرافی پرداخته ایم و به این سوال پاسخ داده ایم که “چه چیزی در تایپوگرافی پیشرو است؟” شروع حرفه طراحی شما با دانش بیشتر آغاز می شود. از کارشناسان ما بیاموزید تا در طول زمان به افزایش مهارت های خود کمک کنید! برای کسب اطلاعات بیشتر این آموزش ها را بررسی کنید:


یادداشت تحریریه: این پست با مشارکت‌های به‌روزرسانی شده است ماریا ویلانووا. ماریا دستیار سردبیر کانال Tuts+ Design است.منبع

لطفا به این محتوا امتیاز دهید

 
 

 

 

0 / 5

رتبه صفحه شما:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Translate »