استارتاپ

7 راه برای افزایش امنیت آپارتمان | مجله استارتاپ


چیزی هیجان انگیز در مورد نقل مکان به یک آپارتمان جدید وجود دارد. نه تنها می‌توانید فضای زندگی خود را بازسازی کنید، بلکه می‌توانید یک محله کاملاً جدید را کشف کنید. هر زمان که به یک ساختمان جدید نقل مکان می کنید، مهم است که به ویژگی های امنیتی توجه داشته باشید.

در حالی که اکثر ساختمان های آپارتمانی در حال حاضر دارای ویژگی های امنیتی مشترک مانند دوربین های مدار بسته در راهرو هستند، محافظت از آپارتمان شما در برابر سارقان ضروری است. در این مقاله ۷ نکته ساده برای افزایش امنیت آپارتمان به شما ارائه می دهیم.

  1. سرمایه گذاری در امنیت خانه هوشمند

ویژگی‌های امنیتی خانه‌های هوشمند مانند دوربین‌های فعال‌شده با حرکت و کیت‌های هشدار به طور فزاینده‌ای ارزان‌تر می‌شوند. اکثر تجهیزات امنیتی خانه هوشمند نیز بی سیم هستند، به این معنی که قبل از نصب آنها در آپارتمان نیازی به کسب اجازه از صاحبخانه خود ندارید. هنگامی که سیستم را به وای فای متصل کردید، می توانید هر زمان که دور هستید، آپارتمان خود را کنترل کنید و در جریان باشید.

  1. از ددبولت استفاده کنید

آپارتمان جدید شما ممکن است قوی ترین درها را نداشته باشد. راه اندازی درب جدید ممکن است بسیار گران باشد. در این صورت، با صاحب خود صحبت کنید و یک پیچ محکم روی درب خود نصب کنید. اگر در حین مشاهده متوجه شدید که آپارتمان دارای پیچ و مهره نیست، قبل از امضای قرارداد، حتماً این موضوع را با صاحبخانه در میان بگذارید.

صاحبان شرکت کلیدسازی پرهران همه طرفدار ددل‌ت‌بولت‌ها هستند – «شکستن به ددبولت‌ها بسیار دشوار است. با این حال، اگر به تازگی وارد خانه شده اید، قفل خود را عوض کنید تا مطمئن شوید که مستاجران قدیمی نمی توانند با کلیدهای خود وارد شوند.

  1. روی پنجره ها و درهای کشویی از رولپلاک استفاده کنید

جدا از قفل نگه داشتن پنجره زمانی که دور هستید (حتی اگر در طبقه اول هستید)، رولپلاکی را روی طاقچه و بالای پنجره خود قرار دهید تا سارقان نتوانند آنها را باز کنند.

اگر درهای کشویی دارید، یک رولپلاک در مسیر درب قرار دهید تا شیشه روی آن سر نخورد. همچنین می‌توانید برای تقویت آن، لایه‌های امنیتی را به داخل شیشه بمالید.

  1. حداقل یک چراغ روشن نگه دارید

وقتی دور هستید، حداقل یک چراغ روشن بگذارید تا این احساس را ایجاد کنید که کسی در خانه است. یک آپارتمان تاریک به راحتی قابل تشخیص است، مخصوصاً زمانی که اطراف آن را آپارتمان های با نور کافی احاطه کرده باشند. یک چراغ مطالعه در کنار پنجره این کار را انجام می دهد تا این تصور را ایجاد کند که کسی در خانه است.

  1. قوانین buzz-in را دنبال کنید

وقتی در یک ساختمان مشترک زندگی می کنید، امنیت یک مسئولیت مشترک است. فقط افرادی را که می شناسید و به آنها اعتماد دارید سر و صدا کنید. وقتی کسی زنگ در را می‌زند، قبل از اینکه اجازه ورود بدهید هویت او را تأیید کنید.

این امر در هنگام ورود به ساختمان نیز صدق می کند. اگر کسی را در کمین در کمین کردید که می‌خواهد با شما اجازه ورود پیدا کند، از او بپرسید که می‌خواهد وارد کدام آپارتمان شود و آن را به صدا درآورید تا مستاجران بتوانند هویت او را قبل از اینکه اجازه ورود بدهید تأیید کنند.

  1. از یک دریچه چشمی استفاده کنید

اکثر درهای آپارتمان در حال حاضر با یک روزنه هستند. اگر مال شما اینطور نیست، با صاحبخانه خود صحبت کنید تا یکی برای درب ورودی شما نصب شود. بیشتر دریچه ها خیلی گران نیستند و یک متخصص می تواند به سرعت آنها را برای شما نصب کند.

حتی اگر همه از قوانین وزوز در ساختمان شما پیروی نمی کنند، می توانید افراد را از طریق چشم انداز خود بررسی کنید. هرگز بدون تایید هویت کسی در را باز نکنید. شما همچنین می توانید یک قفل زنجیر برای یک لایه امنیتی اضافی تهیه کنید.

7. یک گاوصندوق بگیرید

برای جواهرات، اسناد یا مقداری پول نقد، یک گاوصندوق خوب برای محافظت از اقلام گران قیمت پیدا کنید. از آنجایی که شما در یک آپارتمان زندگی می کنید، بهتر است یک دستگاه قابل حمل بخرید امن خانه که خیلی سنگین نیست

علاوه بر این، مساحت فضایی را که می‌خواهید گاوصندوق را در آن نگه دارید اندازه بگیرید و فضایی را بخرید که مطمئناً مناسب است. اگر می خواهید گاوصندوق را در قفسه نگه دارید، مطمئن شوید که قفسه می تواند وزن گاوصندوق و آنچه را که می خواهید در آن قرار دهید را تحمل کند.

خط پایین

علاوه بر این نکات، همسایه های خود را بشناسید تا وقتی شما رفتید، مراقب مکان شما باشند. همچنین ممکن است بخواهید پرده های محکم و مات تهیه کنید تا سارقان به راحتی به خانه شما دسترسی نداشته باشند. ایمن کردن آپارتمان خود برای زندگی اولین کاری است که باید در هنگام نقل مکان انجام دهید. در عین حال، بیمه اجاره کنندگان را فراموش نکنید!منبع

لطفا به این محتوا امتیاز دهید

 
 

 

 

0 / 5

رتبه صفحه شما:

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Translate »