وردپرس

نحوه رفع خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال حاضر در حال انجام است» در وردپرس


زمان زیادی از نگهداری سایت شما شامل به روز رسانی هسته، تم ها و افزونه های وردپرس است. این یک کار ضروری است که از سایت شما محافظت می کند و آن را ایمن تر می کند. با این حال، در حالی که فرآیند اغلب بدون مشکل پیش می رود، در برخی موارد، خطای «به روز رسانی دیگری در حال انجام است» را مشاهده می کنید.

وردپرس معمولاً زمانی که به روز رسانی های اصلی را انجام می دهد پایگاه داده را قفل می کند. این به این دلیل است که با شروع به‌روزرسانی‌های متعدد، خطاهای بیشتری ایجاد نکنید. با این حال، مواردی وجود دارد که این قفل در جای خود باقی می ماند. این را از طریق خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است» که در داشبورد > به روز رسانی ها صفحه نمایش دو راه برای رفع آن وجود دارد:

  1. می توانید استفاده کنید WP-CLI.
  2. می توانید از ابزاری مانند مدیر یا phpMyAdmin به پایگاه داده خود را تغییر دهید.

در این پست به همه این موارد خواهیم پرداخت. بیایید با گزینه خط فرمان شروع کنیم.

1. از WP-CLI استفاده کنید

اگر با خط فرمان آشنا هستید و می خواهید با استفاده از آن به وردپرس دسترسی داشته باشید، WP-CLI یک راه فوق العاده برای انجام این کار است. ما این ابزار را در تعدادی مقاله پوشش می دهیم در سراسر وبلاگ WPKube.

ممکن است میزبان شما دارای WP-CLI باشد (به عنوان مثال، Kinsta انجام می دهد) بدون نیاز به نصب آن. اگر اینطور است، پیشنهاد می کنیم از این گزینه استفاده کنید.

قبل از شروع، به چند عنصر نیاز دارید:

همچنین پیشنهاد می‌کنیم که به ارائه‌ای که میزبانی شما برای استفاده از WP-CLI ارائه می‌دهد، توجه کنید. از آنجایی که روش‌های مختلفی برای حل خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است» وجود دارد، روش‌های دیگر ممکن است برای شما مناسب‌تر باشند.

ورود به سایت از طریق SSH با استفاده از ترمینال مک به منظور رفع خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است».

هنگامی که خط فرمان را باز کردید، با استفاده از SSH وارد سایت خود شوید و هنگامی که دستور را مشاهده کردید، موارد زیر را وارد کنید:

wp option delete core_updater.lock

هنگامی که این دستور را اجرا کنید، یک پیام موفقیت آمیز خواهید دید و باید مشکل را برطرف کنید.

2. با استفاده از یک ابزار اختصاصی به پایگاه داده خود دسترسی پیدا کنید

اگر می خواهید به پایگاه داده خود دسترسی داشته باشید، روش استاندارد استفاده از ابزاری مانند Adminer یا phpMyAdmin است. باز هم، این جنبه دیگری است که در موارد دیگر پوشش می دهیم مقالات در WPKube. به این ترتیب، شما می خواهید موارد زیر را در جای خود داشته باشید:

  • دسترسی به پایگاه داده خود و ابزار مناسب.
  • دانش نحوه حرکت در پایگاه داده خود با استفاده از آن ابزار.

وقتی وارد شدید، به سمت wp_options جدول. اینجاست که باید به دنبال حل خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است» باشید:

دسترسی به جدول wp_options در وردپرس برای رفع خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است».

ممکن است تعدادی ردیف در اینجا ببینید، اما ردیف مورد نیاز شما این است core_updater.lock option_name. اگر ردیف‌های زیادی برای تجزیه وجود دارد، ممکن است لازم باشد آن را جستجو کنید.

صرف نظر از این، تنها کاری که باید در اینجا انجام دهید این است که ردیف مورد نظر را انتخاب و حذف کنید، و این باید خطا را برطرف کند.

نتیجه

به‌روزرسانی‌های وردپرس اغلب به شما کمک می‌کنند تا از تعداد خطاهایی که می‌بینید جلوگیری کنید. با این حال، در مورد خطای وردپرس ‘Another Update is Currently in Progress’، یک به روز رسانی اصلی می تواند باعث آن شود. خوشبختانه راه حل ساده است.

برای رفع این خطا در بیشتر موارد باید یک رویکرد دستی داشته باشید. می توانید استفاده کنید WP-CLI یا یک ابزار پایگاه داده اختصاصی برای پاک کردن ردیف های ناخواسته در پایگاه داده شما. هر دو راه حل باید خوب باشند و راه حلی که استفاده می کنید به سطح راحتی شما در هر رویکرد بستگی دارد.

آیا در مورد خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال انجام است» سؤالی دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!منبع

لطفا به این محتوا امتیاز دهید

 
 

 

 

0 / 5

رتبه صفحه شما:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Translate »