سئو

12 تنظیمات سایت وردپرس که برای موفقیت سئوی شما حیاتی هستند


وردپرس امروزه یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوای سئو است. اگر یک وب سایت وردپرسی دارید، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود سئوی خود انجام دهید. اما اگر مراقب نباشید، می توانید بدون اینکه متوجه شوید به رتبه سایت خود آسیب وارد کنید.

در این پست، 12 تنظیمات را کشف خواهید کرد که اگر می خواهید وب سایت وردپرس شما به پتانسیل سئوی کامل خود برسد، باید در نظر بگیرید.

در سئو، امنیت موضوعی است که اغلب نادیده گرفته می شود اما مهم است. فراتر از تنظیمات عمومی سئو، برخی از تنظیمات امنیتی لازم را که می تواند به جلوگیری از حملات منفی سئو کمک کند، مرور می کنیم.

تنظیمات سئو برای وردپرس

در زیر تنظیمات ساده ای وجود دارد که باید پایه و اساس همه سایت های وردپرسی باشد که به دنبال بهبود تلاش های سئوی خود هستند.

1. تنظیمات صفحه اصلی و وبلاگ را تنظیم کنید

قبل از شروع ساختن صفحات و پست ها، باید مطمئن شوید که صفحه اصلی و صفحات وبلاگ شما راه اندازی شده و آماده کار هستند. این ممکن است جزییات جزئی به نظر برسد، اما ضروری است. صفحه اصلی شما اولین چیزی است که افراد هنگام بازدید از سایت شما می بینند، بنابراین شما می خواهید مطمئن شوید که تاثیر خوبی دارد.

به همین ترتیب، وبلاگ شما یک راه عالی برای ارتباط با مخاطبان و ایجاد یک دنبال کننده جذاب است. با راه‌اندازی این صفحات ضروری قبل از شروع اضافه کردن محتوا، به احتمال زیاد به وب‌سایتی موفق خواهید رسید که مردم از دیدن آن لذت ببرند.

به طور پیش فرض، وردپرس صفحه آخرین پست های شما را به عنوان صفحه اصلی دارد. شما باید انتخاب کنید “یک صفحه ثابت” را انتخاب کنید و کدام صفحه صفحه اصلی و کدام صفحه وبلاگ شما باشد.

تنظیمات خواندن وردپرس

هنگامی که وبلاگ خود را راه اندازی می کنید، یکی از اولین چیزهایی که باید تصمیم بگیرید این است که می خواهید URL های شما چگونه ساختاری داشته باشند.

آ طبقه بندی URL مقیاس پذیر خزیدن و فهرست‌بندی را برای موتورهای جستجو بسیار آسان‌تر می‌کند و همچنین کاربرپسندتر خواهد بود. در نتیجه، ارزش وقت گذاشتن برای انتخاب ساختار پیوند دائمی را دارد که در دراز مدت برای وبلاگ شما خوب عمل کند. چند گزینه مختلف وجود دارد، بنابراین کمی وقت بگذارید و آزمایش کنید و گزینه ای را پیدا کنید که برای شما و وبلاگ شما بهترین کار را دارد.

شما می توانید هر ساختاری را انتخاب کنید که برای سایت شما مناسب تر است، اما من توصیه می کنم از یک ساختار سفارشی استفاده کنید و از ساختار مبتنی بر تاریخ دوری کنید. یک ساختار پیوند ثابت که از ماه و روز یا روز و نام استفاده می کند می تواند یک معماری پیچیده سایت ایجاد کند.

تنظیمات پیوند دائمی وردپرس

3. نقشه سایت پویا

آ نقشه سایت پویا یک ابزار ضروری برای هر وب سایت است. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا سایت شما را فهرست کنند و کاربران بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

از سوی دیگر، نقشه سایت ایستا بسیار کمتر موثر است، به روز نگه داشتن آن دشوار است، و سطح مقیاس پذیری یکسانی را ارائه نمی دهد.

تعداد زیادی افزونه گزینه های نقشه سایت پویا را با سفارشی سازی های مختلف ارائه می دهند. بنابراین اگر به دنبال بهترین راه برای بهبود سئوی وب سایت خود هستید، نقشه سایت پویا راهی برای رفتن است.

4. یک بهینه ساز خودکار تصویر راه اندازی کنید

برای حفظ یک سایت وردپرس سریع، باید تصاویر بهینه شده داشته باشید. مزایای سئو داشتن تصاویر بهینه شده تعداد زیادی هستند، از افزایش سرعت وب سایت گرفته تا رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو. ساده ترین راه برای بهینه سازی تصاویر استفاده از یک افزونه است.

بسیاری از افزونه های وردپرس به صورت خودکار تصاویر را هنگام آپلود آنها بهینه می کنند. در حالی که برخی از آنها پولی هستند، بسیاری از گزینه های رایگان به همان اندازه کار می کنند.

5. عنوان پیش فرض و توضیحات متا را تنظیم کنید

بسیاری از افزونه های سئو تنظیمات پیش فرض را برای عناوین و توضیحات متا ارائه می دهند و تضمین می کنند که تمام صفحات جدید برای جستجو بهینه شده اند. این یک نجات دهنده برای وب سایت های بزرگ با صفحات یا تیم های زیادی است که با بهترین شیوه های SEO آشنا نیستند. با استفاده از این ابزارها، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت شما قابل مشاهده است و به راحتی توسط بازدیدکنندگان بالقوه پیدا می‌شود.

در تصویر زیر، من از Yoast برای تنظیم پیش فرض های پست های وبلاگم استفاده می کنم. در عنوان خود، یک قالب ساختاریافته قرار دادم تا کاربر پسند شود.

برای توضیحات متا، من گزیده ای از ابتدای پست وبلاگ را می کشم. این یک تنظیم پیش فرض ساده است که هر کسی می تواند آن را اجرا کند.

عناوین بازگشتی وردپرس و توضیحات متا.

با این تنظیمات امنیتی وردپرس از سئوی خود محافظت کنید

سئو در حال تبدیل شدن به یک عنصر حیاتی از امنیت وب سایت است. امنیت وب سایت همیشه مهم بوده است، اما هر چه وب بیشتر و بیشتر به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل می شود، بیشتر می شود.

اکنون از وب سایت ها برای همه چیز از خرید آنلاین گرفته تا بانکداری آنلاین استفاده می شود و اگر یک وب سایت امن نباشد، عواقب آن می تواند جدی باشد.

گوگل برای وب‌سایت‌های آلوده به بدافزار و آن‌هایی که ممکن است مهندسی اجتماعی را انجام دهند مجازات‌هایی در نظر گرفته است. اگر وب سایت شما ایمن نباشد، ممکن است مشتریان بالقوه و رتبه بندی در موتور جستجوی گوگل را از دست بدهید. بنابراین امنیت وب سایت یک عنصر مهم سئو است و نباید نادیده گرفته شود.

در اینجا چند نکته ساده برای بهتر شدن وجود دارد وب سایت وردپرس خود را ایمن کنید.


دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


در حالی که ارزش سئو بخش های نظرات مورد بحث قرار گرفته است، شکی نیست که آنها می توانند یک خطر امنیتی باشند.

هرزنامه‌ها اغلب از بخش‌های نظر برای افزودن لینک به وب‌سایت‌های خود استفاده می‌کنند که می‌تواند حاوی کدهای مخرب باشد. هکرها همچنین می توانند تزریق SQL و حملات XSS را از طریق فرم های آنلاین انجام دهند.

در نتیجه، آگاهی از خطرات مرتبط با بخش‌های نظرات ضروری است. اگر می خواهید از بخش نظرات در سایت وردپرس خود استفاده کنید، آن را به دقت کنترل کنید و هر گونه هرزنامه یا نظر مشکوک را حذف کنید.

اگر نمی خواهید برای ایمن نگه داشتن آن تلاش بیشتری کنید، باید بخش نظرات را غیرفعال کنید. در زیر یک اسکرین شات وجود دارد که نحوه غیرفعال کردن بخش محتوا را نشان می دهد.

تنظیمات بحث وردپرس

7. XML-RPC را غیرفعال و حذف کنید

یکی از رایج ترین آسیب پذیری های امنیتی وردپرس، حملات brute force به فایل XML-RPC است. به طور پیش فرض این فایل فعال است و می توان از آن برای دسترسی به سایت وردپرس از راه دور استفاده کرد.

با این حال، همچنین یک هدف عالی برای هکرها فراهم می کند که از ابزارهای خودکار برای حدس زدن نام کاربری و رمز عبور استفاده می کنند. هنگامی که آنها دسترسی پیدا کردند، می توانند با حذف فایل ها، نصب بدافزار یا حتی تصرف کل سایت، ویران کنند.

یک راه آسان برای محافظت در برابر این حملات غیرفعال کردن فایل XML-RPC است. انجام این کار از دسترسی از راه دور به سایت جلوگیری می کند و برخی از ویژگی ها مانند پینگ بک و ترک بک را غیرفعال می کند.

کارشناسان سئو معتقدند افزایش امنیت بیشتر از معایب آن است. بنابراین اگر نگران حملات brute force به سایت وردپرس خود هستید، فایل XML-RPC را غیرفعال کنید.

سه راه برای غیرفعال کردن فایل xmlrpc.php در سایت های وردپرسی وجود دارد.

 • از یک افزونه استفاده کنید: دایرکتوری افزونه را برای “حذف xmlrpc” جستجو کنید
 • این کد را به فایل functions.php اضافه کنید:
  add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false');
 • آن را در فایل htaccess. غیرفعال کنید:
  # Block WordPress xmlrpc.php requests
  <Files xmlrpc.php>
  order deny,allow
  deny from all
  </Files>

8. مجوزهای کاربر را تنظیم کنید

به عنوان یک مدیر سایت وردپرس، باید اطمینان حاصل کنید که سایت به خوبی اجرا می شود و همه ذینفعان دسترسی لازم را دارند. گفته می شود، همه ذینفعان نیازی به دسترسی به تمام جنبه های سایت ندارند.

تنظیم مجوزهای کاربر به شما این امکان را می‌دهد تا به هر ذینفع فقط به بخش‌هایی که نیاز دارند دسترسی داشته باشید – سازماندهی سایت و جلوگیری از ایجاد تغییرات غیرمجاز.

علاوه بر این، باید مجوزهای کاربر را به طور مرتب بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز دقیق هستند.

وردپرس خلاصه ای عالی ارائه می دهد از آنچه که هر نقش می تواند انجام دهد.

9. اطمینان حاصل کنید که همه کاربران رمز عبور امن با 2FA دارند

داشتن رمزهای عبور ایمن و فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای (2FA) راه های موثری برای سخت تر کردن هک سایت وردپرس است.

هکرهایی که سعی در حمله به ورود به سیستم بی رحمانه دارند از لیست های رمز عبور بزرگی استفاده می کنند که حاوی میلیون ها رمز عبور رایج است. داشتن یک رمز عبور پیچیده می تواند به بی اثر شدن این لیست های رمز عبور کمک کند.

اگر یک هکر به رمز عبور شما دسترسی پیدا کند، فعال کردن 2FA می تواند به عنوان روش دیگری برای جلوگیری از دسترسی هکرها به سایت شما کمک کند.

بسیاری از افزونه های امنیتی تنظیمات 2FA را ارائه می دهند.

10. محدودیت تلاش برای ورود به سیستم را تنظیم کنید

حمله brute force زمانی اتفاق می افتد که مهاجم سعی می کند رمز عبور کاربر را با وارد کردن مکرر ترکیبات مختلف کاراکترها حدس بزند. یکی از راه های جلوگیری از حملات brute force این است که سایت وردپرس خود را برای محدود کردن تلاش برای ورود پیکربندی کنید.

این اقدام امنیتی آدرس IP مهاجم را پس از تعداد معینی از تلاش های ناموفق برای ورود مسدود می کند و دسترسی آنها به سایت شما را دشوارتر می کند.

محدود کردن تلاش برای ورود

11. به روز رسانی خودکار افزونه ها

متأسفانه، بسیاری از مردم متوجه نیستند که افزونه های آنها می تواند یک خطر امنیتی باشد. اگر یک افزونه قدیمی باشد، ممکن است در برابر سوء استفاده های شناخته شده آسیب پذیر باشد. به همین دلیل استفاده از افزونه های به روز رسانی خودکار ایده آل است.

به روز رسانی خودکار افزونه

12. پشتیبان گیری های مکرر را تنظیم کنید

در عصر دیجیتال امروزی نباید از یک طرح امنیتی قوی وب سایت غافل شوید. یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از سایت شما این است که از پشتیبان‌گیری روزانه خود اطمینان حاصل کنید. اگر سایت شما هک شد یا هر گونه نقض امنیتی دیگری را تجربه کرد، یک نسخه جدید از سایت خود خواهید داشت که می توانید آن را بازیابی کنید.

در حالی که بسیاری از افزونه ها این سرویس را ارائه می دهند، اغلب بهترین کار این است که یک هاست وردپرس برای مدیریت پشتیبان گیری پیدا کنید. به این ترتیب، می توانید مطمئن باشید که از پشتیبان گیری شما به طور منظم مراقبت می شود.

بسته شدن

همانطور که سایت شما بازدیدکنندگان بیشتری پیدا می کند، اطمینان از قوی بودن پایه آن اهمیت فزاینده ای خواهد داشت. اعمال تنظیمات ذکر شده در این مقاله برای شروع سئو در وردپرس ضروری است. با پیروی از این نکات، گامی حیاتی در جهت ایجاد یک وب سایت مقیاس پذیر که با کسب و کار شما رشد خواهد کرد، بردارید.


نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان فهرست شده اند اینجا.


جدید در زمین موتورهای جستجو

درباره نویسنده

جان مک آلپین استراتژی سئو را برای بازاریابی دیجیتال کاردینال، یک آژانس SEO آتلانتا که بر خدمات رسانی به شرکت های مراقبت های بهداشتی سازمانی در سراسر ایالات متحده متمرکز است. مک آلپین که در حال حاضر در کلرادو اسپرینگز واقع شده است، عمیقاً در جامعه سئو محلی و ملی درگیر است و پیشینه قوی در سئو فنی، توسعه وب و استراتژی بازاریابی دیجیتال دارد. مک آلپین همچنین خدمات توسعه وب آزاد را برای سایت های میزبان وردپرس ارائه می دهد.منبع

لطفا به این محتوا امتیاز دهید

 
 

 

 

0 / 5

رتبه صفحه شما:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Translate »